poniedziałek, 17 lipca 2017

MAGAZYN NATUROTERAPIA W PRAKTYCE

Ostatnio zabłądziłam na facebooku i trafiłam w całkiem przyjemną strefę zdrowia. Przypadkiem (bo przypadkiem) znalazłam stronę Naturoterpia w praktyce. Przeczytawszy kilka postów, wiedziałam, że powinnam bliżej zapoznać się z tym magazynem, który znajdziecie w Empiku.


Czasopismo opiera się na naturalnych metodach leczenia oraz współczesnej medycynie konwencjonalnej. W pierwszym numerze znajdziemy artykuł na temat leczenia nowotworu witaminą B17, zastosowania laktoteryny, co nieco o czystku, a także o chorobach zapalnych jelit. Każdy artykuł ma swoją biografię, co potwierdza napisane słowa, a także umożliwia poszerzenie wiedzy na dany temat.

Mi osobiście najbardziej spodobał się artykuł o leczeniu nowotworów witaminą B17, ponieważ temat jest mi dobrze znany, a do tej pory brak mi było dostępu do rzetelnej wiedzy napisanej w prosty i przejrzysty sposób. W Naturoterapii w praktyce poznamy potwierdzone badaniami informacje na temat zastosowania letrilu (częściowo syntetyczna forma amigdaliny), a także badania i efekty badań leczeniem amigdaliną, czy jej formą. Moim zdaniem każdy jest w stanie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. 

Największym plusem Naturoterapii w praktyce jest to, iż magazyn pozwala nam wykształcić swoje zdanie na dany temat (bez narzucania), dzięki potwierdzonym wiadomościom.

Magazyn Naturoterapię w praktyce dostaniecie w sklepach Empik, a prenumeratę możecie zamówić na stronie naturoterapiawpraktyce.32 komentarze:

 1. No i teraz narobiłaś mi ochoty na ten magazyn! Baaa, jakiej ochoty! :) Naturoterapia to coś, co lubię.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze ci powiem że ja magazynów nie kupuję i nawet nie pożyczam aby je czytać. Jakoś nie lubię takiej formy "lektury"

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym magazynie - regularnie czytuję, natomiast, Food Forum. Przyjrzę się przy najbliższej okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super post, dzięki. :) Dobrze wiedzieć jak można leczyć paskudne choróbska. Świadomość, że da się leczyć w inny sposób niż tylko łykaniem różnego rodzaju medykamentów jest bardzo ważna.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie raz można dowiedzieć się czegoś ciekawego z takich magazynów co warto zgłębiać dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasopismo jak najbardziej na czasie, coraz bardziej ludzie sięgają po medycynę naturalną :)


  Pozdrawiam, Tak Po Prostu BLOG :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie kupuje magazynów - wolę książki, ale ten magazyn wydaje się ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam ale chetnie chce to przeczytać :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/07/gray-top-z-odkrytymi-ramionami.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nigdy o nim cic nie słyszałam ale jak widać jest bardzo dobry. Super chyba się na niego skuszę :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam, mało magazynów czytuję, ale warto zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o takim magazynie, ale jest ciekawy.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znałam tego magazynu,ale wydaje się być bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla mnie kopalnią wiedzy na temat substancji naturalnych jest magazyn Postępy Fitoterapii. Cześć artykułów jest dostępna w wersji pdf, więc jak coś jest interesującego to drukuję. W numerze 4 z 2016 roku jest o amigdalinie i jej wpływie na choroby nowotworowe. Myślę, że nigdy wiedzy nie za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawy magazyn, myślę że sięgnę po niego jak będę w empiku chociaż nie jest to takie oczywiste. W moim małym mieście jest mały empik i nie wszystkie gazety tam są :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy magazyn ;) Nie słyszałam o nim, tak samo jak o naturoterapii ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię takie magazyny, wiedzy nigdy za wiele ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. O prosze! Bardzo fajny magazyn, a nigdy wczesniej o nim nie slyszalam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdecydowanie moje tematy. Nawet nie wiedziałam, że taki magazyn istnieje. Podejdę póxniej do Empiku ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten magazyn jest dla mnie nowy, wydaje się być bardzo ciekawy :) Ja jednak nie kupuję magazynów, wolę trochę poszperać w bezpłatnym google :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Nawet nie wiedziałam o istnieniu tego magazynu. Może się skuszę. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie spotkałam się wcześniej z tym magazynem, ale przyznam szczerze, że bardzo mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie kupuję żadnych magazynów. Czas to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Poszukam w empiku przy najbliższej okazji ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. niestety bardzo rzadko przeglądam prasę, eh a szkoda bo duzo fajnych artykułów mnie omija :(http://czynnikipierwsze.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Niestety, ale ja nie czytam takich gazet ani portali, które piszą o różnych metodach leczenia chorób nowotworowych, które nie są potwierdzone naukowo. Nie wiem, dlaczego ludzie rozpowszechniają mit dotyczący amigdaliny. Nie ma takiej witaminy jak witamina B17. Amigdalina jest związkiem chemicznym organicznym z grupy glikozydów (C20H27NO11). Nie można tego związku chemicznego zaliczyć do witamin, bo nie jest witaminą z chemicznego punktu widzenia. Już w poprzednim komentarzu napisałem, iż żadne badania naukowe nie wykazały, iż amigdalina nie ma żadnego wpływu na leczenie chorób nowotworowych - źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22071824; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7033783. Takie stanowisko zajęli liczni naukowcy, ale również onkolodzy. Choroby nowotworowe leczy się różnymi skutecznymi metodami, które są oparte na podst. badań naukowych (wiarygodnych, zgodnie z metodologią badań naukowych). Był ostatnio głośny przypadek śmierci 12-latka, które było leczone metodami niekonwencjonalnymi przez osobę, które nie miała wykształcenia medycznego. O tym mówiono m.in. w programie Uwaga na TVN-ie. Niestety, bardzo mnie martwi to, jak ludzie wierzą w różne rzeczy, które nie są potwierdzone naukowo. Zazwyczaj leczenie amigdaliną zajmują się znachorzy. Leczenie tylko opiera się na medycynie akademickiej, a nie niekonwencjonalnej, gdzie żadne sposoby leczenia w sposób niekonwencjonalny nie są oparte na wiarygodne badania naukowe, a skuteczność takiego leczenia są tak naprawdę żadne. Niestety, ale promowanie takich metod leczenia nie dobre, a tym bardziej może komuś zaszkodzić, tym bardziej, że takie leczenie nie jest skonsultowane z lekarzem.

  Pozdrawiam,
  Patryk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magazyn Naturoterapia w Praktyce nie mówi, że amigdalina działa na nowotwory, a jedynie przedstawia badania prowadzone w tym zakresie. W poście nie napisałam, czy badania miały pozytywny czy negatywny skutek, prawda?

   Usuń
  2. Chciałem skorygować poprzedni komentarz, bo wkradł się błąd. Już w poprzednim komentarzu napisałem, iż żadne badania naukowe (badania kliniczne) nie wykazały, iż amigdalina jest skutecznym lekiem w leczeniu chorób nowotworowych". Ja napisałem jedynie swoje stanowisko dot. amigdaliny. Ja tylko podzieliłem swoje zdanie na temat amigdaliny ;)

   Pozdrawiam,
   Patryk

   Usuń