poniedziałek, 6 marca 2017

DIETA DR HAYA


Dieta stworzona przez dr Haya polega przede wszystkim na zasadzie niełączenia białek i węglowodanów w jednym posiłku. Dr Hay twierdzi, że białka i węglowodany są trawione przez inne enzymy (co jest prawdą), a połączenie ich w trakcie jednego posiłku niepotrzebnie obciąża układ trawienny. Wśród wszystkich produktów wyróżnione są produkty neutralne, które można łączyć zarówno z białkami, jak i węglowodanami, a należą do nich: tłuszcze, warzywa, czosnek, kiełki, grzyby, mleko, kefir, śmietana, maślanka.


/ poradnikzdrowie.pl
photos: google.pl

15 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o takiej diecie :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja koleżanka stosuje i faktycznie jej pomaga. Ja bym chyba nie mogła.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja i tak łączę. Na szczęście mi służy taka dieta ;) Nie słyszałam o tym. Ale dobrze wiedzieć.
  Pozdrowionka cieplutkie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No prawda ale szkoda, że najbardziej smakuje nam takie połączenia białka z węglami :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej. Ale brzmi dosyć dziwnie o.O
  Pozdrawiam :)
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba nigdy nie będę dobrym targetem na którym można stosować diety. Lubię swoje własne połączenia.

  Pozdrawiam, Olivia
  http://dalilahome.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem, że niektórym służy taka dieta, ale sama nie stosuję i nigdy nie próbowałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tym wcześniej. :D

  OdpowiedzUsuń
 9. I za to lubię Twojego bloga. Można się o czymś dowiedzieć w łatwy i przyjemny sposób. Krótko, zwięźle i na temat :) Nie słyszałam o tej diecie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nigdy nie słyszałam o tej diecie, ale chyba ( nie licząc wegetarianizmu) nie potrafiłabym przetrwać :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie dla mnie takie połączenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedyś miałam takie zaleceni i faktycznie się sprawdziło, do teraz 80% moich posiłków komponuję w taki sposób aby nie łączyć produktów białkowych z węglowodanami prostymi. Nie jest to wcale takie trudne, jako że te ostatnie mam już bardzo okrojone.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałem o tej diecie. Stosowanie tej diety jest bezsensu i nie ma potwierdzonych i wiarygodnych badań naukowych, aby stosowanie diety rozdzielnej było korzystne dla naszego organizmu. Co więcej, każde produkty spożywcze zawierają składniki pokarmowe jak białka, tłuszcze i węglowodany i nie ważne, w jaki sposób skomponujemy posiłek, to i tak nasz organizm wchłania i przyswaja jednocześnie składniki pokarmowe przez różne enzymy trawienne. Z punktu widzenia nauk o żywieniu człowieka, każde składniki pokarmowe muszą być jednocześnie dostarczone do naszego organizmu z pożywienia, dlatego też komponuje się odpowiednio posiłki tak, aby dostarczyć różnorodne składniki pokarmowe.
  Stosowanie tej diety jest bezcelowe, a po za tym nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby, że stosowanie tej diety ma pozytywne skutki dla układu pokarmowego. Niestety, dużo osób promuje wymyślone diety, które nie są zgodne z nauką o żywieniu człowieka.

  Pozdrawiam,
  Patryk

  OdpowiedzUsuń