sobota, 20 lutego 2016

FAKTY I MITY/ WODA NIEGAZOWANA PODCZAS DIETY

Na jaką stronę z dietami byście nie weszli, to przeczytacie, że podczas odchudzania należy pić wodę mineralną niegazowaną. Z mineralną wszystko się zgadza, bo ona jako jedyna zawiera odpowiednie proporcje składników mineralnych. Ale czy trzeba pić wodę niegazowaną?


Swój wywód powinnam zacząć od tego, że dieta, której się podejmiemy powinna być na całe życie. To zmienienie własnego poglądu na jedzenie, odpowiednie dobieranie składników. I ja, jako przyszły dietetyk muszę walczyć ze wszystkimi krótkoterminowymi dietami, gdyż po pierwsze nie są one personalne (a w większości wypadku żadna ogólnodostępna dieta nie jest odpowiednia), a po drugie zazwyczaj wyrządzają krzywdę, a niżeli jest z niej jakiś pożytek (np. dieta Konrada Gacy niszczy wątrobę). 

[Podczas diety należy wypijać dziennie dwa litry niegazowanej wody]
MIT: Na początku zwróćcie uwagę na to, że to ogólne sformułowanie i nie do każdej grupy osób powinno być skierowane. Osoby na diecie bez mlecznej powinny pijać wodę mineralną, najlepiej gazowaną, gdyż dwutlenek węgla w niej zawarty ułatwia przyswajanie wapnia, który w tym przypadku musi być dostarczany z innej grupy produktów spożywczych niż nabiał. 
Woda gazowana tak naprawdę nie jest odpowiednia jedynie dla kobiet w ciąży i karmiących, dla osób z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia, zespołem jelita drażliwego, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, w stanach pooperacyjnych. Wszystkie pozostałe osoby mogą, a nawet powinny pić wodę gazowaną!

Woda gazowana, dzięki zawartemu w niej dwutlenkowi węgla pobudza trawienie, wzmaga apetyt oraz działa lekko moczopędnie, niektóre są wykorzystywane w leczeniu nadkwasoty żołądka, infekcji dróg moczowych, w zaburzeniach funkcjonowania jelit.

13 komentarzy:

 1. my kochamy gazowaną wodę:p i wiedzieliśmy, że jest okej, ale fajnie, że postanowiłaś obalić ten mit, że jest niezdrowa:D
  http://blotodlazuchwalych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ja uwielbiam zwykłą wodę :) dziękuje kochana za miły komentarz i zapraszam ponownie :*

  OdpowiedzUsuń
 3. ja uwielbiam wodę, zwłaszcza w lato, prosto z lodówki. Nigdy nie piłam jej 2l dziennie, zawsze uważalam to za bzdurę. W końcu jak już nie mogę, to nie będę się katować a i tak wypijanie mniejszej ilości bardzo mi pomoglo/Karolina

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wodę, mogłabym ją pić bez końca :D

  http://meengie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam wolę wodę gazowaną. :) Dobrze, że obaliłaś ten mit. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz bardzo fajnego bloga, piszesz bardzo interesująco z chęcią bedę czekać na kolejne posty ! :))
  ja juz obserwuje i zapraszam do mnie
  nowy post
  dblazkowska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ech, a ja głupia kiedyś wypijałam całą butelkę wody naraz... 2l... ale zawsze strasznie kręciło mi się w wodzie, czasami tak, że miałam mroczki... Jak się dowiedziała moja Pani Doktor kazała mi się opamiętać i powiedziała, że jak się za dużo wody wypije naraz to można obrzęku dostać :< Od tamtej pory się opamiętałam: https://portal.abczdrowie.pl/naukowcy-alarmuja-picie-zbyt-duzych-ilosci-wody-moze-byc-niebezpieczne http://kobieta.onet.pl/zdrowie/picie-nadmiernej-ilosci-wody-moze-byc-niebezpieczne-dla-naszego-zdrowia/hrfph

  OdpowiedzUsuń
 8. ja piję tylko gazowaną, twierdzę że zwykłą mam w kranie :)

  jzabawa11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja piję wodę gazowaną odkąd przeczytałam w książce o dietach, że można i to lepiej dla mnie bo bardzo lubię.


  ZAPRASZAM I OBSERWUJE(jako: Aleks Mlodz)
  http://aaleksm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. J akurat mam problemy z jelitami i wiem, że powinnam pić wodę niegazowaną i tak robię, choć oczywiście robię sobie czasem wyjątki bo jednak jakoś gazowana bardziej mi smakuje.

  Pozdrawiam,
  Najbardziej szczupła
  [najbardziejszczupła.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja strasznie nie lubię wody gazowanej :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Wolę wodę niegazowaną, a ten drugiej nie znoszę od zawsze.
  Moim zdaniem to wolny wybór.
  http://kwintesencja-smaku.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja lubię wodę lekko gazowaną :D I uwielbiam Twoje posty! Wiele ciekawych rzeczy można się z nich dowiedzieć!:>

  paulacierpiak, klik

  OdpowiedzUsuń