piątek, 25 marca 2016

DZIWNE DIETY/ ALKOREKSJA

Nasze społeczeństwo ma tendencję do stosowania się do ogólnodostępnych diet. Diety takie nie są tworzone pod poszczególne jednostki, a co więcej nie biorą pod uwagę niepożądanych skutków. Jedną z takich diet jest alkoreksja.

Alkoreksja nie jest właściwie dietą, a zaburzeniem związanym z odżywianiem. To połączenie nadużywania alkoholu z głodzeniem się, bądź naprzemiennym objadaniem się i wymiotowaniem. Osoby, stosujące tę zasadę, potrafią nie jeść nic przez cały dzień, jedynie po to, aby móc wieczorem całodzienne zapotrzebowanie energetyczne uzupełnić kaloriami zawartymi w alkoholu. Wśród alkorektyków są przede wszystkim studenci nadużywający alkoholu oraz zwykłe kobiety.  

21 komentarzy:

 1. ciekawe, nie wiedziałam ze to zjawisko ma jakąs swoja nazwę :D/Karolina

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę nie rozumiem takich ludzi, którzy się specjalnie głodzą, a potem popadają w różne choroby jak np. anoreksja. Pozdrawiam wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej 'diecie', ale brzmi strasznie. Aż dziwne, że ludzie naprawdę ją stosują. Fajnie jest się czegoś nowego dowiedzieć. :) Arleta

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam czas, że chyba na tym byłam:P. Ale to nie było świadome, tylko byliśmy ze znajomymi na końcu świata, sklepu nie było ale za to alkoholu w bród i tak przez kilka dni:P

  Pozdrawiam,
  Zazdrośnica Zawistna
  [zzawistna.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 5. Heh, no jest wiele takich dziwnych diet i przypadków ;). Tę nazwę słyszę po raz pierwszy, ale ogólnie, że takie coś występuję, wiedziałam wcześniej, tylko nie pod taką nazwą no :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna dieta. Tylko później niech ludzie się nie skarżą, że mają zniszczone swoje organizmy. Przez swoją głupotę. Pierwszy raz o takim czymś czytam. Zaskoczyłaś mnie i to bardzo. Masz ode mnie plusa i obserwację, bo blog bardzo mi się podoba ;)
  Pozdrawiam :*
  Mój blog-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o takim zaburzeniu :/

  http://londonkidx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Po raz pierwszy spotykam się z takim zaburzeniem. Nie rozumiem jak ludzie mogą się tak niszczyć, każdy zasługuje na akceptację ze strony innych. A przede wszystkim akceptowanie siebie to podstawa!
  cosska-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiedziałam o tym wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 10. dla mnie to głupota ja jem wszystko racjonalnie sama sobie komponuje posiłki :) oczywiście pokusa na słodkie też jest i chyba tylko z tym wałczę :P a alkohol tylko okazjonalnie raz na jakiś czas :)
  Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy na własne życzenie niszczą swoje zdrowie

  OdpowiedzUsuń
 11. O kurcze, nie słyszałam o tym wcześniej :/

  Buziaki :*
  KWITNĄCA PRZESTRZEŃ - ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 12. Po raz pierwszy słyszę o takiej 'diecie' ;(
  blog: sajecka

  OdpowiedzUsuń
 13. Boże, to jest straszne co niektórzy wyprawiają, aby tylko uzyskać sylwetkę modelki. Sama chciałabym zrzucić parę zbędnych kilogramów, ale na pewno nie przy zastosowaniu tak radykalnych metod. Miałam znajomą, która przez manię odchudzania popadła w bulimię. To co się z nią stało było drastyczne. Z pełnej życia dziewczyny zmieniła się we wrak człowieka. Dieta - jak najbardziej. Głodzenie się - "Zapraszam, PSYCHIATRYK w tamtą stronę --->, a KOSTNICA <---"

  Pozdrawiam
  VIOLET END

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie diety to głupota :(
  http://heyweyfriends.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam nigdy o tym , dla mnie to mega głupota !;)
  http://xthy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwszy raz w ogóle o czymś takim słyszę :D

  OdpowiedzUsuń
 17. czasami można sobie pozwolić ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak takie coś można nazwać dietę ? Pierwszy raz słyszę :D
  http://side-of-life.blogspot.com/ - KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 19. jeju. nie wiedziałam nawet że takie coś jest :O
  http://mey-meyy.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń